
Zamena bandera u Kruščiću
23. jul 2015.
Održan prvi „Kunić kolić“ u Kruščiću
24. jul 2015.22.07.2015. godine je odigrana po peti put predstava „Velika Drama“ u izvođenju KUD Kruščić,dramski studio „Luča“ a u domu kulture u Kruščiću. Sala je kao i prethodnih puta bila popunjena na oduševljenje glumaca čija je jedina nagrada aplauz. Sinoćno igranje je ujedno bilo generalna proba pred nastup u Trebinju koji naši glumci sa oduševljenjem iščekuju jer je pomenuti festival vrhunac amaterskog pozorišnog stvaralaštva.
Mesna zajednica je obezbedila glumcima druženje posle predstave kao skromnu nagradu za sve uspehe koje su ostvarili u ovoj takmičarskoj sezoni. Podsetićemo da je KUD Kruščić zvanično prvak Pokrajinskog festivala u Staroj Pazovi, prvak republičkohg festivala koji se održao u Kuli i prvak internacionalnog festivala koji se održao u laktašima. Uz pregršt osvojenih nagrada na svakom pojedinačnom festivalu.
Glumce i goste je na večeri pozdravio Sekretar Mesne zajednice Kruščić Nenad Vlahović uz srdačne čestitke i želje da i na nastupajućem festivalu u Trebinju ostvare što bolji rezultat. Pored sekretara MZ večeri su prisustvovali i članovi Saveta mesne zajednice Kruščić Zdravko Graovac i predsednik Saveta Nikola Bulatović kao i predsednik IO Saveta Pišta Pap.